Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

Satıcı: Selçuklu ayakkabı pazarlama ve tic ltd şti'ni temsil etmektedir.

Alıcı: www. markalik.com sitesinden alışveriş yapan müşterileri temsil etmektedir.

2. KONU

İş bu sözleşmenin konusu, Satıcının Alıcıya ait web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.markalik.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

SÖZLEŞME TARİHİ

Satıcı Alıcının siparişini onayladığı andan itibaren sözleşme tarihi olarak kabul edilmiş sayılacaktır.

MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Mal/hizmet, alıcının sipariş anında teslimini talep etmiş olduğu adresine kargo firması aracılığıyla teslim edilecektir.

TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Aksi belirtilmedikçe teslimat masrafları satıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, stokda bulunmayan ürünlerde siparişinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 5 (gün) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm cergiler dâhil satış bedeli www.markalik.com adlı web sitesindeki mal/hizmet sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 

MAL/HİZMETİN FİYATI

Mal/hizmetin ürün detay sayfası ve ödeme sayfasında olduğu gibi ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde de mevcuttur.

ÖDEME PLANI 

Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

CAYMA HAKKI

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.markalik.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir.

 
Ürün iade prosedürü

İadesi gerçekleşecek ürünlerde veya üründe siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 30 gün içerisinde markalik.com müşteri hizmetleri departmanımıza mail atarak iade edilecek ürünün kargo takip nosunu bildirmeniz gerekmektedir. Tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla iletmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmeden yapılacak hiçbir iade veya değişim talebi kesinlikle kabul edilmez..İade işleminde kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza veya bankanıza  iade işlemi gerçekleştirilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza veya hesabınıza yansıması iadeden sonra 7 gün sürebilir.

İade bedeli süresi

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılır. markalik.com bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İade ve değişim koşulları

İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.

İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış veya kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, "Ürün Birim Fiyatı+KDV" şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İade Faturası' kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı belirtmek isteriz.

Değişim yapmak istenilen ürün stoklarda bulunmalıdır.

Değişim işlemi, satın almış olduğunuz üründe numara değişikliği veya sitemizden belirleyeceğiniz ürün  şeklinde sağlanır.Stoklarımızda olmayan ürün teslim süresi ise 20 iş günüdür.

Aynı ürün ile ilgili değişim adedi 2 defa ile sınırlıdır.

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme markalik.com inceleme Departmanı tarafından yapılmaktadır. Ürün iade işlemleriyle ilgili olarak sadece markalik.com ile iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Kuponlar para yerine geçmez. Yalnızca ürün alımında kullanılabilir.

Saygılarımızla
www. markalik.com

Online Ayakkabı Satış Sitesi | Markalik

Kampanyalı Ayakkabı Fiyatları ve Yeni Ayakkabı Modelleri hakkında ilk siz haberdar olun!

© 2022 Markalik. Tüm hakları saklıdır.